8 powodów dlaczego warto stosować agregaty uprawowe

1. Agregat uprawowy THOR AT Agro-Factory 2

Jednym z narzędzi, które może znacząco usprawnić Twoją pracę na roli, jest agregat uprawowy. Poniżej przedstawiamy kilka kluczowych korzyści z jego zastosowania!

1. Jedna maszyna, wiele funkcji: Agregat uprawowy z siewnikiem łączy w sobie funkcje kilku maszyn, co pozwala na oszczędność czasu i paliwa. W jednym przejeździe możemy przygotować glebę do siewu i wysiać nasiona.

2. Optymalizacja czasu pracy: Korzystając z agregatu uprawowego z siewnikiem, możesz znacząco skrócić czas potrzebny na uprawę i siew, co jest szczególnie ważne w okresie, kiedy pogoda może być nieprzewidywalna.
3. Doskonała jakość uprawy: Agregat talerzowy taki jak THOR AT od Agro-Factory 2 jest skuteczną maszyną rolniczą, która umożliwia skuteczną uprawę gleby w krótkim czasie. Dzięki talerzom, które pracują na zasadzie tnącej, maszyna rozcina i rozdrabnia resztki roślinne oraz zgniata grudki ziemi, dzięki czemu ziemia zostaje wyrównana i przygotowana do siewu.

4. Mniejsze koszty eksploatacji: Oszczędności wynikają nie tylko z redukcji zużycia paliwa, ale również z mniejszej liczby maszyn potrzebnych do realizacji prac (np. kultywatora czy brony), co przekłada się na niższe koszty serwisu i konserwacji.
5. Równomierny siew: Agregaty uprawowe z siewnikiem gwarantują dokładny i równomierny wysiew poplonów ewentualnie nawozów mineralnych , co ma bezpośredni wpływ na jednolitość wschodów i przyszłe plony.
6. Zmniejszenie erozji gleby: Dzięki temu, że gleba jest obrabiana i obsiewana w jednym cyklu, zmniejsza się ryzyko erozji, co jest korzystne dla zachowania struktury gleby.
7. Elastyczność: Możliwość zamontowania uniwersalnego siewnika APV do agregatu talerzowego THOR AT, pozwala jednocześnie uprawiać ziemię i wysiewać nasiona, przynosząc oszczędności czasu i pieniędzy. Siewnik transportuje nasiona ze zbiornika przez elektryczny wałek do kanału powietrznego, a następnie dmuchawą prowadzi je do płytek rozsiewających, umożliwiając precyzyjny wysiew nawet podczas silnego wiatru.
8. Ochrona środowiska: Mniejsze zużycie paliwa  oraz efektywniejsza praca w polu przekłada się na mniejszy ślad węglowy i obciążenie środowiska.